Aloe Vera Bitkisinden Nasıl Krem Yapılır?

Aloe Vera Bitkisinden Nasıl Krem Yapılır?

4375
9
PAYLAŞ

Afrika kökenli olan Aloe Vera bitkisi şuana kadar yapılan tüm araştırmalarda cilde inanılmaz etkilerinin olduğu tespit edildi.

Yeşil dogulu yapraklarının içinde oluşan şeffaf jel, cilt için çok güçlü bir iyileştirici etkiye sahip.

Ben bu bitkiyi ikeadan aldığımda bunlardan bi haberdim, nasıl bakacağımı araştırırken öğrendim.

İçindeki vitaminler, mineraller, aminoasitler ve enzimler cilde iyileştirici bir etki sağlıyor ve sıkı durun kırışıklık oluşumunu da içeriğindeki mineraller sayesinde ciddi bir oranda engelliyor.

Ben bunları öğrenince bizim evdeki Aloe Vera bitkisi gözüme birden bire bir başka göründü ve kendime organik bir krem üretmeye karar verdim.

Uzun zamandır cilt için iyileştirici ve arındırıcı bir krem arıyordum ve markaların ciddi ambalaj fiyatlarına görüp sinirlenip almadan eve dönüyordum. Üstelik hepsinin içinde koruyucu var, cilde iyi gelecek diye pazarlanıyor ama içinde bir sürü kimsayal madde barınıyor o ne olacak.

Benim yapmaya karar verdiğim krem tamamen organik olacaktı, tabi salatalığın ve limonun yetiştirilirken ne kadar organik kalabildiğine bağlı olarak değişecek, ama içinde koruyucu ve kimyasal maddelerin olmayacağını bilerek ve Asya nın sürekli suratımı yalamasından yola çıkarak mutlaka yapmam gereken bir tarifti. Yaptım.

 

Malzemeler
Aloe vera yaprağının içindeki jel.
Yarım limon
Yarım salatalık

Nasıl Yapılır

Blender dan iyice geçirin ve bir krem kabına koyun.

Ne işe yarar

Salatalık cildi nemlendirir, limon içeriğindeki doğal asit sayesinde cildi arındırır, gözenekleri açar ve aloe vera iyileştirici etkisi ile lekeleri iyileştirir, kırışıklık oluşumunu en aza indirir.

Özellikle yanık ve cilt yaralarında gözle görünür bir iyileştirme sağlıyor. Çocuklarınız için direkt bitkiyi üstten kesebilir ve yaraya yanığa sürebilirsiniz.

Kaç gün kullanabilirsiniz.

En fazla üç gün kullanabilirsiniz ve mutlaka buz dolabında saklamalısınız.

İşte benim minik ve iyi niyetli kremim 🙂

9 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK