PAYLAŞ

Artık her hafta bir Airbnb evini gezeceğiz. İnanılmaz güzel ve ilham dolu yaşam alanları ile bizi tanıştıran Airbnb, her hafta Ev Turları kategorisi altında yerini bulacak.

İlk Amsterdam ile başlayalım istedik. Kanal üzerinde bulunan, naturel ve İskandinav tarzında dekore edilmiş bir Airbnb evi.

Belki çok yakında gidecek olanlarınız vardır ve belki ferah ve rahat bu evde kalmak isteyeceksiniz.

İşte Amsterdam’da naturel bir Airbnb evi

Beyaz bir evde yeşil çiçeklerin bu kadar ferah görüneceğini bize daha önce kimse söylemedi. 90 lı yıllarda her evde birden fazla çiçek vardı, hatta duvarlarda sarmaşıklar bile vardı belki ama duvarlar mı beyaz değildi de evler hiç böyle ferah görünmedi.

Baktığınızda bir evi eşyalar değil, düşünülmemiş gibi görünen detaylar güzelleştirir. Bakın koltuğun üzerine öylesine atılmış şal, şöminenin içindeki eski duvar dokusu, kitaplık, yosunlu saksılar, ferah perdeler, renkli dağınık kırlentler ve kitaplar…

Siyah&beyaz karolar bir klasik haline geldi, her zaman güzel ve tarzı olan bir görüntü yakalayan o klasiklerden bahsediyorum.

Beyaz evlerde ahşap rengi de doğallığını bozmadan kullanıldığında enfes bir görüntü yakalıyor. Verdiği his, düşünülmemiş, özenilmemiş, uğraşılmamış güzellik. Yani gerçek güzellik hissini değil mi?

Bu evin sahibi tabi ki bir Amelie hayranı olacaktı, karolardan ve vintage küvetten anlamalıydım.

Klasik, modern ve doğal işlenmemiş mobilyaları bir arada kullanan ev sahinin yakaladığı atmosfer sıcacık, huzurlu ve ferah değil mi?

Mutfak. Böyle mutfaklar da hep çok sağlıklı ve aynı zamanda leziz yemekler yapılır gibi gelmiyor mu sana da? Yerde ki karolar, ışık, mobilyanın rengi, kulplar ve endüstriyel renkler… Bunlar hep detay ve bir yerde güzellik varsa o güzellik hep detaylarda gizli.

Balkon kanala bakıyor ve balkonda büyütülen çiçekler, naturel havayı evin dışına da taşımaya devam ediyor.

2 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK