Bebek odasında aydınlatma!

Bebek odasında aydınlatma!

3116
4
PAYLAŞ

harita

Sıra geldi bebek odasını aydınlatmaya. Aydınlatma konusu kulakta ne kadar dekorasyonel bir kelime olarak çınlasada, sağlık ile birebir ilgili. Genel olarak tercih edilen tepeden aydınlatma, yani tüm odaya eşit ve sert bir ışığın düşmesi göz yorucudur. Tepeden aydınlatmayı illa kullanmak istiyorsan, yanında yardımcı aydınlatmaları da tercih etmelisin. Işık tek bir noktadan ve sert bir çizgide yayılmamalı. Bir kaç noktadan, az ışık yayarak ortamı daha sakin, daha dinlendirici bir hale getirmelisin.

beboBir de bebek odasının aydınlatmasını düşününce işler daha bir ciddi oluveriyor. 

Bebek odasında tepeden genel aydınlatmanın yanında,  mutlaka yandan aydınlatma tercih edilmeli, çünkü tepeden zemine gelen ışık her zaman yorucu ve göz alıcı. Bebeğin uyku halindeyken huzursuz olmasına, daha sonrasında uyku moduna rahat geçememesine ve hassas göz sendromuna sebep olabilir. 

a

Bu bilgilere eriştikten sonra bebek odası için alınacaklar listemde ki avize direkt abajura dönüştü.
Aydınlatma piyasası sıradan Walt Disney karakterli, pembeli mavili, ayıcıklı, pepeli abajurlarla dolu. Farklı bir şey bulmak oldukça zor ama ben pes etmedim ve gittigidiyor‘ da bakın ne buldum.

IMG_2689---Copy

IMG_2672

Hem eğitici, hem vintage dekorasyona birebir uyan hemde sağlıklı bir aydınlatma buldum. Eğitici kısmı ilerde işime yarayacak, ülke ülke gezecek:)

IMG_2674

Çocuk ve bebek odası için farklı bir abajur tasarımı arıyorsan mutlaka buraya bak, sende benim gibi tedarikçiye ulaşıp bir kaç soru sormak istersin diye;
mail adresi: erdemkemal@gmail.com ve telefon numarası: 506 587 27 75.

Sevgiler
Deli Tasarımcı

4 YORUMLAR

  1. Çok cici bi aydınlatma çok beğendim. bu arada sıkıcı bi iş gününün sonunda senden gelen blog mailleri çok iyi geliyor. mutlu oluyorum :))

  2. Bebek odası aydınlatmaları hayalgücünün sınır tanımayan görüşleriyle harmanlanır. Ümelsan da da bebek odası aydınlatması için ürünler bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK