Ev Yapımı Organik Diş Macunu

Ev Yapımı Organik Diş Macunu

3774
6
PAYLAŞ

Ev Yapımı Organik Diş Macunu
Diş macunları ile ilgili her zaman endişelerim oldu.
Kendim için bu endişelere kulak asmazken kızım Asya doğduktan sonra kulak kabartır oldum. Şuan 8 tane dişi var ve artık ek gıdalarla beslendiğine göre o minicik dişlerin temizlenme zamanı çoktan geldi.

Çocuklar için geliştirildiği söylenen diş macunlarını araştırdım ve içeriğindeki florür, şeker, yapay tatlandırıcı, yapay renk verici gibi birçok kimyasal ve zararlı madde içerdiğini farkettim.

İçeriğindeki sodyum florür maddesi diş çürüğünü engelliyor olabilir ama kansorejen olması, zeka geriliğine yol açması, direnci düşürmesi beni evde diş macunu üretme fikrine daha da yakınlaştırdı.

Artık hem kendim hem de ailem için doğal ürünler tüketme konusunda kararlıyım. Şimdi gelelim evde organik diş macunu üretme formülüne…

Ev Yapımı Organik Diş Macunu

  • 3 yemek kaşığı karbonat
  • 3 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı
  • 15-20 damla nane (peppermint) yağı
  • Eğer rahatsız olmazsanız içine bir damla da elma sirkesi ekleyebilirsiniz.

Bir kasenin içinde üçünü karıştırıp homejen oluncaya kadar karıştırıyorsunuz ve kapaklı bir kavanoza aktarıp buz dolabının rafında muhafaza ediyorsunuz.

Diş fırçasının üzerine süremezseniz, parmağınız ile gayet dişlerinize sürüp 2 dk fırçalayabilirsiniz.

Karbanot dişlerin beyazlamasını ve pH dengesini korumayı sağlıyor. Hindistan cevizi yağı da güzel bir tat veriyor. Nane nefesinizi tazeliyor ve bakterileri öldürüyor. Elma sirkesi de bakterilerden arındırıyor.

Bence mutlaka deneyin, hiç zor değil.

Ev Yapımı Organik Diş Macunu

6 YORUMLAR

  1. Yeni keşfettim ama bayıldım sitenize, 1 saattir işi gücü bıraktım tıkladıkça tıklıyorum:) Harika bilgiler vermişsiniz, tam aradığım şeyler, anlaşılır ve kapsamlı! Takipteyim:) Selamlar, sevgiler! Gamze

    littlefabien.blogspot.com

BİR CEVAP BIRAK