İLHAMLIK: Kendi nişan törenini tasarlayan kız!

İLHAMLIK: Kendi nişan törenini tasarlayan kız!

13392
18
PAYLAŞ

Şimdi sizi birisiyle tanıştıracağım. Sonra da bir yere götüreceğim.

Kızımızın adı Eda. Esas kız olur kendisi. Aynı zamanda deliibu blogunun yazarı. Bir baktım bu kız kendi nişan törenini organize etmiş.  Hiç bir şeye kucak dolusu para vermemiş, her detayı kendisi hazırlamış. Nişanı büyük annesinin evinde yapmış. Satın aldığı tek şey pazardan alınan kumaşları.

Size ilham olsun, el yapımı bir nişan bu, fazladan tek bir kuruş dökülmemiş, mütevazi, anılarla dolu, mor bir nişan bu!

Haydi gezelim.

IMG_6728Eda, peçeteleri elleri ile hazırlamış. Nakışlamış, boyamış ve misafirlerine çok tatlı birer hediye bırakmış.

IMG_4673Nişan yüzükleri tepside olmasın, el yapımı bir yastıkta olsun istemiş ve güzel bir yastık hazırlamış.

IMG_1559Masa örtüleri için pazardan kumaşlar almış. Şaşalı şamdanlar yerine bir kavanoz kullanmış. Kavanozu pasta altlığı ile motiflemiş ve bir kurdela bağlamış. Çiçekleri bahçeden toplamış. Pasta servislerini el işi kağıdı ile bağlamış. Her şey ne de güzel olmuş.

IMG_0080 (2)Masanın üzerine çuvaldan servisler hazırlamış. Ne orjinal bir fikir.

IMG_0065Ve gelin damat masası. Çuvaldan servislere minik mor çiçekler takmış.

IMG_6900a (2) (1)Ağaçlara el işi kağıtlarından kendi elleri ile ponponlar hazırlamış. Yüzük yastığına ise nişan gününün tarihini yazmış. Mendil sepeti de büyük anneden gelmiş sanırım. Onu da ne güzel süslemiş.

IMG_6786
IMG_6899

IMG_6735 (1)Esas kız ve esas oğlan işte karşınızda! Kıyafetler çok orjinal, vintage bir takım ve çok zarif  beyaz bir elbise. Hımm söylemeden geçmeyeyim dantel pelerini de kendisi yapmış.

IMG_6780a (1)Onu bu karede görmesem fotoğraf çekimlerini de kendisi yapmış derdim, ama fotoğraf  ile ilgilendiğini okuduğum için bu pozları da o organize etmiştir diye düşünüyorum.

IMG_1473Büyük annenin evine ve bahçesine bayıldım. Mavi büyük kapılar, yüksek pencereler,  taş zeminler…
Daha güzel bir yer olamaz böyle ruhu olan bir nişan için. Nişan dediğin bir ilansa, en güzel şekilde ilan etmiş Eda. Onu çok tebrik ediyorum. Bir de konuklar bile vintage.  Ne tatlı bir ailesiniz siz:)

IMG_6754

Bir kendin yap organizasyonunun sonuna geldik. Düğünü de görebilmek dileği ile…

Sevgiler
Deli Tasarımcı

18 YORUMLAR

  1. Üslubuna, gezilerine hayran olduğum Deli Tasarımcının evine konuk olmak ne büyük mutluluk!
    Ve yine samimi dilin, her bir detaya ayrı ayrı yorumların; pek mutlu oldum^^

    Sevgiler kucak dolusu.

  2. Ben hayatımda böyle güzel bir nişan görmedim.Her şey ne güzel düşünülmüş.Para pul dökmeden de çok güzel şeyler yapılabiliyormuş.

  3. Ben ilk olarak fotoğraflara baktım.Yazıları okumadan geçtim.Daha sonra okuyunca gerçekten çok şaşırdım.Bende ”ne çok para harcanmıştır” diye düşünürken yazıyı okuyunca şoka girdim.Çok içten tebrik ediyorum.Herşey o kadar kusursuz olmuş ki tek kelimeyle bayıldım.Hem hayırlı uğurlu olsun inş hem de eline emeğine sağlık. 🙂

  4. Ne kadar içten,değerli emekler bunlar.. Mükemmel bi evliliğin sinyalleri . Sayfanızı takip edeceğim Eda Can 🙂

  5. canım benim de 10 mayısta nişanım var Allahın izniyle, yastığını çok beğendim bana da böyle bişey yapmam için yardımcı olabilir misin?

  6. Bu konsepte bayıldım ve kendi nişanımı bu fikre bağlı olarak ufak değişikliklerle hazırladım çok beğenildi çok güzel oldu teşekkür ederim

BİR CEVAP BIRAK