LG G4 ve Telefon Fotoğrafçılığı

LG G4 ve Telefon Fotoğrafçılığı

1450
0
PAYLAŞ


Geçtiğimiz hafta Konsept Fotoğraf ekibi olarak LG G4 ün lansmanına davet edildik. Lansmana giderken neden bizi bir telefon lansmanına davet ettiklerini düşündüm.

Telefon edebilen, internete erişebilen, mesaj çekebilen bir fotoğraf makinası ile tanışacağımı nereden bilebilirdim ki…

LG Electronics Türkiye Genel Müdürü Calvin Cho’nun açılış konuşması ile Lansmana başladı ve biz aklımızı ruhumuzu bu lansmanda bıraktık çıktık.

Evet şimdi ne yapacaktık?

LG öyle bir teknoloji geliştirmiş ki, tüm fotoğrafçıların vay haline…

Yanlış anlamayın bir telefondan bahsediyorum, profesyonel fotoğraf makinalarına meydan okuyacak kadar başarılı bir telefondan hemde .

Neden bir telefondan bu kadar çok etkilendiğimi madde madde anlatacak olursam, şöyle;

1. LG G4, 16 Megapiksel kamerasıyla her türlü ışık altında mükemmel fotoğraflar yakalamanıza olanak sağlayan bir telefon.

2. F1.8 diyafram aralığı ile yüzde 80 daha fazla ışık yakalıyor ve OIS 2.0 teknolojisiyle az ışıklı ortamlardaki performansını çok daha ileriye taşımakla kalmayıp, görüntü sabitleme aralığını X-Y düzleminde iki dereceye çıkarıyor.

3. Pozlama süresi, ISO, odaklama ve beyaz ayarı gibi parametreleri en ince ayrıntısına kadar düzenlemesine imkan veriyor.

4. Profesyonel fotoğrafçılar için dosyaların hem RAW hem de JPEG formatında kaydedilebilmesine olanak tanıyor.

5. Harici kart girişi bulunuyor, usb girişi bulunuyor.

Aslında fotoğraf makinası telefon ediyor desem daha anlamlı olacak gibi…

Bahsettiğim tüm bu maddelerin kıymetini profesyonel fotoğraf makinası kullanan fotoğrafçılar ve fotoğrafçılıkla ilgili olanlar iyi bilir.

Artık LG G4 kullanan fotoğrafçılar ile de tanışacaksınız, yani telefon fotoğrafçılığı hızla gelişecek. Sanırım bu furyanın başını ben de çekeceğim.

Doğan ruhunu teslim etti bu lansmanda, ben ruhumu da aklımı da bıraktım çıktım.

Doğan’ın bir senede deneyimleyerek, okuyarak, edindiği tüm fotoğrafçılık bilgileri LG G4 sayesinde, herkesin gözlemleyerek ulaşabileceği bilgiler haline gelecek ama düşünsene bu sayede teknik kısımları şak diye aşan sanatsal gözü olan bir sürü başarılı fotoğrafçı ile tanışacağız.

Artık gözü olan, vizyonu olan, sanatsal bir bakış açısı olan herkes ışığı pozlamayı, beyaz dengesini diyafram aralığını ekrandan bir kaç dokunuşla gözlemleyerek iyi fotoğraf çekebilecek.

Fotoğrafçılık, profesyonel fotoğraf makinasına sahip olanların tekelinden çıkacak. Sırf fotoğraf makinasına ve bir çok lense sahip olduğu için, ticari kaygılar ile insanların kendini fotoğrafçı addettiği dönem nihayet sona erecek gibi görünüyor.

Bu devrim için LG G4 e teşekkürü borç bilirim ben. 

Cep telefonu fotoğrafçılığı LG G4 sayesinde bir yeni bir boyuta geçecek.

Bu hafta LG G4 kullanarak telefon fotoğrafçılığı konusunda ki yeteneklerimi sizler ile paylaşacağım, beni instagram hesabımdan takip edebilirsiniz.

Online fotoğraf sergimi instagram hesabımda açıyorum :p

Sevgiler
Sezen

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK