MUTFAK TASARIMLARI: En güzel mutfak tasarımları ve mutfak dolapları

MUTFAK TASARIMLARI: En güzel mutfak tasarımları ve mutfak dolapları

4163
6
PAYLAŞ

Koyu renkli ahşap mobilyalardan yapılmış mutfak dolapları, koyu renklerde planlanmış mutfak modelleri tarihe karışmak üzere. Çünkü mutfak bir yaşam alanıdır,  ferah ve geniş olmalıdır. Eğer yeni bir eve taşınacak yada evlenecekseniz, tuttuğunuz evi gezmeye mutfaktan başlamalısınız. 20 muhteşem mutfak modeli araştırdım, hepsinin ortak tarafı açık renkte ve geniş olmaları. Hadi hepsini inceleyelim, mutfak dekorasyonu ve  mutfak dolabı seçiminde dikkat edilmesi gereken konular hakkında bilgilenelim.

mutfak modelleri

Burada açık mavi bir tonda ve beyaz renkte mutfak dolapları ile dekore edilmiş bir mutfak görüyoruz. İki renk birlikte büyük bir uyum içinde. Zaten büyük olan mekanı daha da büyük göstermiş bu renkler. Ben buna renklerin gücü diyorum. Dikkatimi çeken ikinci kısım ise fayanslar. Beyaz da değil, mavi de. İki tonun arasında bir renk seçildiği için fayanslar ve dolaplar karışmamış ve iki objede öne çıkmış. Bu sayede ortamda yine bir ferahlık yakalanmış.

mutfak modelleri

Burada ki mutfak dolapları beyaz ve fayanslar mavi. Yine güzel bir örnek çünkü renkler bir uyum içinde ve birbirlerini öne çıkarıyorlar.

mutfak modelleri

Sarı renkte seçilmiş fayanslar ortamın enerjisini arttırmış. Beyaz mutfak dolapları ise yine ferah bir alan oluşturmak için kullanılmış. Kahverengi tabureler çok iyi fikir, çünkü kahve rengi sarının koyu bir tonudur. Bu nedenle bu mutfakta her şey uyum içinde.

mutfak modelleri

Su yeşili fayanslar ise oldukça farklı bir seçim. Çünkü genelde banyolarda dere, deniz, okyanus hissi vermek için kullanılır. Mutfağa da çok yakışmış. Gördüğün gibi beyaz mutfak dolaplarına her renkte fayans ve mobilya seçebiliyorsun. Beyaz ne güzel bir renktir ve tüm renklerin birleştiği bir yerdir.

mutfak modelleri

Bu farklı bir örnek. Burada çok açık pastel yeşili mutfak dolapları ile baskın ve canlı bir mavi kombinlenmiş. Ben önce hayal edemezdim ama görüyorum ki canlı ve enerjik bir alan olmuş.

mutfak modelleri mutfak modelleri
mutfak modelleri mutfak modellerimutfak modelleri

Hem mutfak dolaplarının hem de fayansların beyaz olması buranın ruhunu elinden almış. Hastane yada bir laboratuvar hissini yaşattı bende.

mutfak modelleri

Burada ki gibi arka plan rengini en azından beyazdan biraz daha farklı bir tonda seçersek, bir kontrast ve bir perspektif yakalamış oluruz.

mutfak modelleri

Bu güzel bir örnek. Hem dolaplar hem fayanslar beyaz ama mutfak eşyaları, sandalyeler ve objeler ile renklendirilmiş ama yinede dolaplar ve fayanslar iç içe sıkıcı ve basıcı bir görüntüde.

mutfak modelleri

En beğendiğim mutfaklardan birisi de bu. Pastel yeşili, vintage ev dekorasyonu planlayanların mutlaka seçmesi gereken bir renk. Ve diğer tüm mutfak eşyalarını da bu yeşilin tonlarında seçerek büyük bir uyum yaratmış.

mutfak modelleri mutfak modelleri mutfak modelleri mutfak modelleri mutfak modelleriSevgiler
Deli Tasarımcı

6 YORUMLAR

    • Teşekkür ederim Sibel, ev döşerken benim takıldığım en büyük konulardan biriydi bu mutfak dolapları:)

  1. Merhabalar,

    Mutfak dolaplarımı değiştirmeyı düşünüyorum ikea düz beyaz zemin döşeme konusunda fikir verebilirmisiniz birde mutfak dolap kısmı 4,47 M buzdolabı , davulumuza ankastre fırın ve bulaşık makinası da dahil Nasıl bir seçim yapmalıyım mutfağın geniş göstermesi için şimdiden teşekkür ederim kolay gelsin.

  2. ıyı günler mutfagımı değiştiriyorum mutfak dolaplarım beyaz olacak tezgahımı koyu füme istiyorum fayansları da düz beyaz kullanıp dolap kuplarını mineli istiyorum sizce nasıl olur fikir verirsenız cok sevınırım tesekkurler…

BİR CEVAP BIRAK