Nevresim Takımları İçin Tavsiyeler

Nevresim Takımları İçin Tavsiyeler

2103
0
PAYLAŞ

Yatak odası takımını tamamlayan nevresim takımıdır.  Buradan yola çıkarak nevresim takımlarının piyasadaki çeşitlerini biraz araştırdım ve bakın neler buldum.

Nevresim takımı almadan önce karşılaştırma yapmalı ve ihtiyaçları iyi belirlemelisiniz. Kumaş tercihi en önemli konular arasında.

Pamuk Box Nevresim Takımı
 en çok beğendiğim modellerden biri. Sade deseni ve pastel pembe tonlarındaki rengi, beyaz ve romantik bir yatak odası takımına uyum sağlıyor. Dokusu %100 pamuk. Pamuklu ürünler zor ütülenir ipek ve saten nevresim takımlarına göre pamuklu ürünler zor ütülenir ama oldukça sağlıklıdır.

nevresim takımı

Bu model ise Bambu Nevresim Takımı. Yumuşacık ve terletmeyen bambu nevresim takımları organiktir. Hava alan dokusu sayesinde terletmiyor ve koku tutmuyor. Ayrıca rengini hiç kaybetmiyor. Bu model nevresim takımı maskülen dekore edilen yatak odaları için oldukça uygun. Birde çift kişilik nevresim takımı alıyorsanız mutlaka eşinizi düşünün. Çiçekli böcekli modeller yerine daha sade olanları tercih edin.

bambu

Nevresim takımlarında genel tercih pamuk nevresim takımları yönünde ama yumuşak ve yüksek kalitesi bakımından  pamuk saten nevresim takımları da tercih edilebilir. Çünkü pamuk satenler daha sık dokumadır. Daha kolay ütülenir. Bu model fresh bir yatak odası takımı için çok uygun.

saten

İpek nevresim takımları benim favorim, kaygan yapısı tenle uyumludur. Sağlıklı kumaşı tenin nefes almasını sağlar. Avangard yatak odası modellerine çok uygun bir görüntü yakalar ama yataktan sık sık kayar. Her sabah nevresimi yeniden takmalısınız:)

ipek

Anne çeyizlerini sevenler güpürlü nevresim takımlarını tercih edilebilir. Modern ama vintage çeyiz etkisi ile çok şık görünür. Bebek mevlüdü, gelin çeyizi vs gösterimleri için tercih edilebilir.

gupürlü

Jakarlı nevresim takımları, kendisine yatak örtüsü dedirtecek cinsten,  çok şık görünür. Jakarlı  kumaş, ipliklerin, çeşitli yöntemlerle bir araya getirilerek oluşturduğu kaplayıcı yüzeylerdir. Pamuk, yün, ipek, keten vb maddelerden elde edilir. Birbirlerine dik ve paralel konumda bulunan ipliklerin birbirlerinin altından üstünden geçirilmesi ile kumaş oluşturulur. Bu yüzden bence özel günler için daha uygundur.

jakarlı

Nevresim takımı modellerinin tüm fotoğrafları için evimemoda sitesine çok teşekkür ederim.

Sevgiler
Deli Tasarımcı

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK