ÖNCE&SONRA: ikea’nın kağıttan avizesinden bak ne yaptım:)

ÖNCE&SONRA: ikea’nın kağıttan avizesinden bak ne yaptım:)

3287
7
PAYLAŞ

Nedendir bilmem ama avize pahalı bir aksesuardır. En uygunları 400 TL den başlıyor, bu fiyat beni her odaya farklı model abize alma kaygısından uzaklaştırdı. Bu yüzden sadece salonuma 400 TL yi aşmayan bir avize aldım ve diğer odalar için  farklı alternatifler aradım.

ev dekorasyon

 Bulduğum alernatiflerden biride bu. İkea’nın 10 TL ye satılan kağıt avizelerini aldım ve sıkıcı görüntüsünden kurtulmak için onları sulu boya tekniği ile boyadım. Birde üç tanesini bir araya getirince farklı görüntüsü ile çalışma odamın havasını birden değiştirdi. 

ev dekorasyon

İlk hali burada. Bildiğiniz suyu çeken kağıttan yapılma, bu yüzden boyarken hiç zorlanmadım.

ev dekorasyon

Boyayıp yerleştirdikten sonra ki hali ise bu. Her birini farklı renklerde boyadım. Odanın dekorasyonuna uyum sağlayan renkler olmasına özen gösterdim.

ev dekorasyon

 Ben bu tekniğe su akar, yolunu bulur diyorum:) Çünkü gerçekten tam anlamı ile böyle ilerledim.

ev dekorasyon

 Bu da boyadığım sulu boya paletim. Mahalle kırtasiyesinden 5 TL ye aldım.

Avizemin fiyatı toplamda 30 TL  oldu. Hem ekonomik oldu hemde benim tasarımım olmuş oldu:)

Sevgiler
Deli Tasarımcı

7 YORUMLAR

  1. Cok guzel olmuslar. Isigi yakinca nasil oldugunu bende merak ettim acikcasi. Ogrenci evine cikacagim icin romantik komedi’deki ev tasarimlarina bakarken buldum sitenizi cok guzel gercekten. bayildim 🙂

    • Öğrenci evi ise, romantik komedi konsepti biraz zorlayabilir. Çok pahalı ürünler malesef. Işığı yakında renk dalgalanması oluyor oda da. Loş geçişli bir ışık. Biraz eskidiği için artık kullanmıyorum. Kağıt olduğu için uzun zamana kullanılamıyor.

BİR CEVAP BIRAK