Oyuncak Bir Tutkudur!

Oyuncak Bir Tutkudur!

1893
2
PAYLAŞ

IMG_2661

 Çocukların tanıştıkları ilk arkadaşları onlar.  Oyun oynarken, elinde gezdirirken, yemek yerken, uyurken yanlarında olmasını isteyecekleri ilk samimi ve doğal arkadaşları.

Ben ilk oyuncağımı hatırlıyorum. Muhtemelen sende hatırlıyorsundur. Hatta şanslı olanlarımızın tavan arasında çocukluklarından kalma oyuncakları bile var, gördüm, gerçekten var. (Doğan- Sinan)

IMG_2653  Bu el emeği organik oyuncakların Walt Disney karakterleri gibi piyasaya hazır sunulmuş bir isimleri ve karakterleri yok. Her oyuncak birbirinden farklı, her oyuncak onu yapandan izler taşıyor ve gerisini tamamen çocuğun hayal gücüne bırakıyor.

Bu nedenle el emeği organik oyuncaklar çocukların hayal gücünü geliştirmeleri için biçilmiş kaftan. Fabrikalarda büyük makinelerde tek tip üretilmediği için her biri birbirinden farklı ve özel. Dünyada aynısından bir tane daha yok. Bunu bilerek oynayan bir çocuğun sahip olduklarına daha çok değer vereceğini ve onu ileride tek tip olmaktan ve sıradan zevklere sahip olmaktan kurtaracağını düşünüyorum.

IMG_2654Şimdi gelelim organik bebeklerin el emeği üreticilerine;)

Ben adını “Baharın Kızı” koydum:) Baharın kızı, küçük yaşlardan beri bebeklerine elbise diken marifetli ve yaratıcı bir hanımın ellerinden çıktı. Önce stilistlik yapan sonra bir reklam ajansı kuran Hürriyet Hanım artık kurumsal işleri bırakmış ve geleceğin yaratıcı çocukları için evinde ruhu olan sağlıklı el yapımı bebekler dikiyor.

Hürriyet Hanıma ulaşıp bu tatlı bebeklerden sipariş etmek istersin diye mail adresini paylaşıyorum. Mail: hurriyet@ramajans.co

IMG_2680Yukarıdaki pembe tavşanın el emeği üreticisi Atolye nar handmade blogunun sahibi Pınar Figan Köse. Pınar Tilda lavanta bebekler üretiyor. Her bebeği Pınar’dan bir şeyler taşıyor. Onlara dantel patikler örüyor, iplik ile bebeklerinin yüz hatlarını belirliyor.  Pınar’ın tüm işlerine bakmak ve bebeklerinden sipariş vermek için Atolye nar handmade isimli bloguna mutlaka uğra. Pınar’a mail adresi ile ulaşmak istersen, mail: atolyenarhandmade@gmail.com IMG_2662  Bu uykucu adam da Hürriyet hanımın eseri. Elinde yastığı ile dolaşan uykucu adamı beşiğe yerleştirmeyi planlıyorum. Bakalım uyumak içi hangi oyuncağı seçecek bizim minik.

IMG_2658 Amigurumi tekniği ile örülmüş, organik , el yapımı bu oyuncaklar ise organikoyuncak web sayfasında satılıyor. Sevilen karakterleri amigurumi tekniği ile organik iplikten örülmüş son derece sağlıklı oyuncaklar ve makinede istediğiniz gibi yıkayabiliyorsunuz.

Çocukların sevdiği karakterler ile bu şekilde oynayabilecek olmaları muhteşem:)

IMG_2652

Organik bebek dosyası burada bitiyor ama kapanmıyor. Daha ahşap olanları var;)

Sevgiler
Deli Tasarımcı

2 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK