FOTOĞRAF| 31 Yıl sonra Karşımıza Çıkan Şekerpare Film Fotoğrafları

FOTOĞRAF| 31 Yıl sonra Karşımıza Çıkan Şekerpare Film Fotoğrafları

1950
9
PAYLAŞ
Şekerpare film

1983 yılında senaryosunu Yavuz Tugrul‘un yazdığı, bu enfes filmin nostaljik kamera arkası fotoğrafları ile karşılaştım bugün.

Şener Şen ve İlyas Salman‘ın köpürttüğü bu Şekerpare filminin bu kadar doğal olan çekim arkası fotoğrafları ile karşılaşmak beni inanılmaz etkiledi ve 31 yıl sonra yayınlanan bu nostaljik fotoğraflar bende arşivlenmesi gerektiği hissi uyandırdı. Bu nedenle evimde arşivlemek istiyorum.

Türk sinemasının tadına doyulamadığı yıllarda yaşamış olmaktan dolayı epey mutluyum ve Konstantin A. Schmidt a bu fotoğrafları 31 yıl sonra bizimle paylaşma kararı alığı için biraz kızgın, çokça da minnettarım:)

Bu fotoğrafların kaliteli baskısını alıp, çerçeveletmenizi ve televizyonun olduğu duvara asmanızı öneririm. Çılgın dersane gibi saçma sapan filmlerin gişe yaptığı bir dönemde, 31 yıllık enfes bir koleksiyonu sergileme fırsatı bulduğumuz için şanslıyız.

Şekerpare film kamera arkası fotoğrafları

Şekerpare film Şekerpare film Şekerpare film Şekerpare film Şekerpare film Şekerpare film Şekerpare film Şekerpare film Şekerpare film

9 YORUMLAR

  1. hayatımda izlediğim en güzel..en komik ve ennn kaliteli türk filmlerinde biridir şekerpare..her saniyesi elime kelime aklımdadır ve bıkmayıp tekrar tekrar izlerkez zehir ederim evdekilere çünkü sahneden hemen 2 sn önce ne olacağını tekrar tekrar anlatırım tutamam kendimi..şalvar davası keza öyle..unutulmaz ve çocukluğumun ennnn keyifli hatıraları :))))))))

    • Bende aaynı hisler içindeyim. Ya film koleksiyonu yapmak lazım geç kalmadan. Çocuklara bırakmamız gereken güzel bir arşiv

BİR CEVAP BIRAK