Tüm sevdiklerimizden küçük bir rica

Tüm sevdiklerimizden küçük bir rica

1374
2
PAYLAŞ

Yeni evimize taşınırken bir çok eşyamızı da arkamızda bıraktık. Hayatımızda ve ruhumuzda ağırlık yapan, kullanmadığımız bir çok eşyanın varlığı ile dünyada ki yerimizi yok yere daralttığımızı daha küçük bir eve taşınırken fark ettik.

Şu an ki evimiz 75 m kare, her şeyi çok organize yerleştirdik ve tüm eşyalarımız gerçekten onlara ihtiyacımız olduğu için bizimle.

Şimdilerde ise Asya nın eşyalarını ve oyuncaklarını da azaltma ve sadeleştirme çabasındayım. Ama öncesinde sizlerden bir ricam var.

Tüm sevdiklerimizden ricam, Asya için oyuncak, kıyafet, çikolata, şeker almamanız olcak.

Almadığınız her şey için ben şimdiden teşekkür ederim. Biz anne ve baba olarak ona yeterli olanı sağlayıp, sahip olduğu kadarını sevip kollamasını ve çokluğun içinde azalmamasını istiyoruz.

Biliyorum ki Asya için bir şeyler alıp, hediye eden insanlar onu çok sevdikleri için bunu yapıyorlar, bunu yaparken de alışıla gelmiş yöntemleri kullanıp ona bir şey satın alıp hediye veriyorlar ama bu davranış onun sevgi kavramını hislerine göre ölçmek yerine ona sunulan maddi varlıklar üzerinden ölçmesi yönünde alt mesajlar veriyor.

ilerde sahip olduklarının kıymetini bilmeyen, kendine yetemeyen ve başlalarının ona sunduğu varlıklar üzerinden sevilmeye layık olup olmadığı düşünen bir çocuk yetiştirmek istemiyoruz.

Üstelik bu ona öğrettiğimiz güvenlik önemleri ile de çelişiyor.

Biz anne ve baba olarak ona bir şey satın alanı değil, onun gerçekten kendini güvende hissettiği ve vakit geçirmekten keyif aldığı insanlarla, kendi kararı ile yakınlaşmasını öğütlüyoruz.

Sezen&Dogan

2 YORUMLAR

  1. Eşyalar azaldıkça ruhumuz genişliyor. Ben de bunu yeni yeni öğrenmeye ve uygulamaya başlayan biriyim. Ricanızı gönülden destekliyorum. Asya’nın dilediğiniz gibi büyümesi en güzeli..

BİR CEVAP BIRAK